29 januari 2018 - 17:20 - Wereld
Het testament van Salah Abdeslam werd op een laptop door de Franse politie teruggevonden. De enige overlevende terrorist van de aanslagen in Parijs op 13 november 2015, schreef in het document dat hij zichzelf wilde opblazen.
Volgens France Inter werd de laptop in 2016, maanden na de aanslag dus, in een vuilbak in de Brusselse wijk Schaerbeek teruggevonden.
"Ik ben Abu Abderrahman, degene die heeft deelgenomen aan de eerste aanslag", begon Abdeslam zijn testament. Daarna sprak hij zijn familie toe en vroeg of hij hen "met de grootst mogelijke omzichtigheid" kon bezoeken.
Enkele dagen geleden bleek dat Abdeslam zichzelf niet had opgeblazen vanwege een probleem met zijn bomgordel. De 27-jarige terrorist zou toen de gordel in een vuilbak hebben gegooid en zijn weggevlucht. Hij werd vier maanden na de aanslagen waarbij 130 doden vielen, in Molenbeek aangehouden.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)