29 oktober 2019 - 15:40 - Cultuur
2M is de meest bekeken televisiezender in Marokko. De tweede zender van Marokko doet het beter dan de zenders van de Marokkaanse publieke omroep SNRT.
Volgens een verklaring van de SNRT is 2M goed voor 28,7 procent marktaandeel tijdens de prime time uren (20:50 tot 22:30 uur), tegen 22,1 procent voor Al Aoula, 2,2 procent voor Al Maghribia en 4 procent voor alle andere zenders van de publieke omroep.
2M dankt zijn succes onder meer aan de Turkse serie "Fadila wa Banatouha", populairste programma met 8,5 miljoen kijkers. Daarna volgens "Sayidates shopping" met 7,2 miljoen kijkers en de serie "Forsa Tania" met 6,6 miljoen kijkers. De serie "Qalb Karim" en het wekelijks programma "Rachid Show" sluiten de top vijf af met 5,3 en 4,9 miljoen kijkers, aldus de SNRT.
Op Al Aoula zijn de meest bekeken programma’s "Doumoue Warda", (5,2 miljoen kijkers), "Ouyoune Ghaima" (4,2 miljoen kijkers), "Moudawala" (3,6 miljoen kijkers), het weerbericht (3,6 miljoen kijkers) en het nieuws in het Arabisch (3,1 miljoen kijkers).
Lees meer
Tijdens de noodtoestand brengen Marokkanen veel meer tijd door voor de televisie. Het merendeel kijkt naar series, het nieuws, weerberichten of programma’s over het coronavirus.
Marokkaanse zenders doen het tegen alle verwachtingen in uitstekend tijdens de maand Ramadan.
Tijdens de Ramadan voeren Marokkaanse televisiezenders strijd om zoveel mogelijk kijkers aan te trekken. En ook dit jaar presteert 2M het best.
De Ramadanprogrammering van de nieuwe televisiezender MBC5 in Marokko is een flop. In tegenstelling tot wat werd verwacht wist de zender de Marokkaanse kijkers niet te overtuigen.
Het financieel tekort van de Marokkaanse televisiezender 2M wordt op 750 miljoen dirham geschat.
Lalla Laaroussa was vorig jaar het meest bekeken programma op de televisiezenders van het Marokkaanse publieke omroep SNRT.
YouTube heeft opnieuw een liedje van Saad Lamjarred verwijderd. Na "Salam" een tiental dagen geleden, werd nu ook de clip van "Ensay" van de website weggehaald.
Een jonge Marokkaanse heeft opzien gebaard tijdens het vijfde seizoen van The Voice op televisiezender MBC5. Ze maakte indruk op de jury, waarvan de Marokkaanse zangeres Samira...
Zeeko Zaki, Amerikaanse acteur van Egyptische afkomst, boekt sinds enige tijd succes in de Verenigde Staten. Maar om zijn carrière op gang te krijgen moest hij veel accepteren.
MarocMétrie heeft een nieuw onderzoek gepubliceerd over de kijkgewoontes van Marokkanen in de maand maart.