10 september 2024 - 23:50 - Marokkanen in het buitenland
Meer dan 2,8 miljoen reizigers, waaronder 2 miljoen Marokkanen die in het buitenland wonen, hebben tussen 5 juni en 5 september gebruikgemaakt van Marokkaanse havens. Dit meldt het Marokkaanse ministerie van Transport en Logistiek in een persbericht over het maritieme aspect van Operatie Marhaba 2024.
In totaal werden er 662.000 voertuigen vervoerd, wat neerkomt op een stijging van 5,5% in het totale aantal passagiers en 9,5% in het aantal voertuigen ten opzichte van dezelfde periode in 2023. Het aantal Marokkanen uit het buitenland dat terugkeerde, steeg zelfs met 17%.
Lees ook: Haven Al Hoceima boekt record
De havens Tanger Med en Tanger-Stad verwerkten het grootste deel van het verkeer, met respectievelijk 57% en 23% van het totaal. De haven van Nador was goed voor 19% van de passagiers en voertuigen, terwijl Al Hoceima 1% voor zijn rekening nam.
De piek van de inkomende stroom vond plaats op 3 en 4 augustus, met ongeveer 80.000 passagiers en 20.000 voertuigen die Marokko binnenkwamen. De laatste tien dagen van augustus waren het drukst voor de terugreis, met zo’n 460.000 passagiers en 103.000 voertuigen die Marokko verlieten.
Om Operatie Marhaba soepel te laten verlopen, heeft het ministerie van Transport en Logistiek 29 schepen ingezet, die samen 535 wekelijkse overtochten verzorgden met een totale capaciteit van ongeveer 500.000 passagiers en 130.000 voertuigen per week. Alle schepen werden voorafgaand aan Operatie Marhaba gecontroleerd om te voldoen aan de internationale veiligheidsnormen, en er werden regelmatige inspecties uitgevoerd om de kwaliteit van de dienstverlening aan boord te waarborgen.
Lees ook: Operatie Marhaba 2024 overtreft verwachtingen
De verplichte reservering van tickets met bevestiging van datum en tijdstip heeft volgens het ministerie een belangrijke rol gespeeld bij het garanderen van een vlotte doorstroming op alle veerdiensten, inclusief de drukke routes Tanger Med-Algeciras en Tanger-Stad-Tarifa.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland