18 november 2022 - 09:00 - Economie
Tanger heeft een aanbesteding uitgegeven om een exploitant te vinden voor zijn kabelbaanproject. Dit project maakt deel uit van het havenherontwikkelingsproject van de stad. Het project wordt ook uitgevoerd in het kader van duurzame ontwikkeling (groene mobiliteit) en de revitalisering van de stad voor het toerisme.
De gemeenteraad van Tanger wenst met deze aanbesteding, via het Agentschap voor de herinrichting van het havengebied van de stad Tanger (SAPT), een aannemer te selecteren die over de technische, menselijke en financiële deskundigheid en capaciteiten beschikt om een kabeltransportsysteem en alle onderdelen daarvan te financieren, te ontwerpen, te bouwen, te exploiteren en te onderhouden.
Lees ook: Tanger zal nog moeten wachten op kabelbaan
Het kabelbaanproject zal worden uitgevoerd in twee fasen, waarvan de ene verplicht is en de andere facultatief. De eerste fase omvat de aanleg van de eerste twee secties, waarvan de eerste het station van Borj Naâm (bij de Kasbah) zal verbinden met het station van de Ferry (bij de haven van Tanger Ville). Het tweede deel zal het station van de Ferry verbinden met het station van Plaisance (jachthaven). De tweede fase omvat de aanleg van het derde deel, dat het station Plaisance zal verbinden met het station Place Faro (Sour Al Maâgazine).
Lees ook: Kabelbaan Tanger zorgt voor verdeeldheid
Driss Benabad, technisch directeur van SAPT, stelt dat een bedrag van 240 miljoen dirham nodig is voor de eerste fase van het kabelbaanproject.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko