30 december 2022 - 19:00 - Marokko
Bij de lancering van een aanbesteding door de Ontwikkelingsmaatschappij voor het havengebied van Tanger (SAPT), is het project voor de kabelbaan in de stad gepresenteerd.
Het kabelbaan-project van Tanger is aan de hand van openbaar gemaakte architectuurplannen gepresenteerd tijdens de lancering van de aanbesteding. Het omvat de bouw van vier stations, in plaats van de oorspronkelijk geplande drie. De kabelbaan wordt 2 kilometer lang en moet het station Borj Naâm (gelegen bij de Kasbah) verbinden met het Faro-plein in de oude medina via de haven van Tanger. Vervolgens gaat het traject naar de jachthaven in de stad, meldt Al Akhbar.
Lees ook: Tanger zoekt exploitant voor kabelbaan
De kabelbaan heeft een capaciteit van 2000 passagiers per uur en moet eind 2024 in gebruik worden genomen. Het project maakt deel uit van de plannen voor de duurzame ontwikkeling van de haven en de toeristische animatie in de stad. Er is een budget nodig van 300 miljoen dirham.
Lees ook: Kabelbaan Agadir ingehuldigd
De lancering van de aanbesteding door de Ontwikkelingsmaatschappij voor het havengebied van Tanger, maakt de weg vrij voor de aanwijzing van een exploitant die over de technische, menselijke en financiële vaardigheden en capaciteiten beschikt, om een kabelbaan en alle onderdelen daarvan te financieren, te ontwerpen, te bouwen, te exploiteren en te onderhouden.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra