16 februari 2025 - 23:00 - Sport
Rayane Bounida, het 18-jarige Belgische talent met Marokkaanse roots, heeft een contract voor drie jaar getekend bij Ajax, met een optie voor nog een seizoen. Bounida kwam in 2022 over van Anderlecht en speelde tot nu toe in de jeugdopleiding van de Amsterdamse club.
Ajax was aanvankelijk niet van plan om zijn contract, dat vorige maand afliep, te verlengen. Maar vorige week werden de onderhandelingen heropend en deze week is er een akkoord bereikt. De clubleiding en de jonge speler werken nu aan de laatste details voor zijn overgang naar het eerste elftal.
Lees ook: Strijd om toptalent Rayane Bounida: Marokko of België?
De 18-jarige vleugelspeler maakt momenteel furore bij Jong Ajax. In acht wedstrijden voor het reserveteam scoorde hij vijf keer. Bounida past in de plannen van trainer Francesco Farioli.
Lees ook: Rayane Bounida, internetfenomeen én Ajax-talent
Bounida maakt indruk met zijn technische vaardigheden. "Rayane is met zijn fijne techniek, handelingen in de kleine ruimte en tweebenigheid een lust voor het oog. Met zijn spelintelligentie, creativiteit en slimme positionering staat hij symbool voor onze visie op talent", zegt directeur voetbal Marijn Beuker. "Rayane had in het begin een lastige periode in Amsterdam, waarin hij geduldig moest zijn en hard heeft moeten werken. De laatste maanden heeft hij wederom fantastische stappen gezet."
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren