8 februari 2021 - 12:40 - Marokko
Het tijdschrift Water heeft een uitgebreide studie gedaan naar de watervoorraden in het zuidoosten van Marokko. Deze regio kampt al langer met watertekort.
Verschillende onderwijsinstituten wereldwijd hebben meegedaan aan het onderzoek. Naast de hoeveelheid water in de regio, is er ook gekeken naar de kwaliteit van grondwater. Deze wordt niet alleen gebruikt om te drinken maar ook voor irrigatie.
De regio heeft te maken met een enorme verdamping van water dat aan de oppervlakte ligt. Daardoor is er een schaarste aan grondwater. De gevolgen van waterschaarste is economisch ook voelbaar in de regio. Om ernstige watertekorten te voorkomen, stellen de onderzoekers voor dat er een beter watermanagement ingevoerd moet worden.
De lokale bevolking in het zuiden van Marokko gebruikt voornamelijk grondwater voor landbouw en als drinkwater. De kwaliteit van het water is in de regio niet al te goed, melden de onderzoekers.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen