Zoeken

Sterke daling Marokkaanse olierekening

20 oktober 2016 - 19:00 - Economie

Geschreven door Laila A.

Sinds het begin van het jaar heeft Marokko voor iets minder dan 40 miljard dirham aan olie geïmporteerd. Dat is 22,7 procent minder dan vorig jaar.

Volgens cijfers van het Marokkaans agentschap voor buitenlandse handel gaf Marokko tussen januari en september 39,442 miljard dirham uit voor de invoer olie tegen 51,028 miljard in dezelfde periode vorig jaar.

Deze daling is toe te schrijven aan een vermindering van de invoer van olie en andere koolwaterstoffen (-17,3%) en kolen en vaste brandstoffen (-13,4%).

Ondanks de daling van de energierekening, blijft de invoer van goederen in Marokko toenemen. Het land importeerde in dezelfde periode voor bijna 300 miljard dirham aan goederen tegen 280 miljard in 2015.

Lees meer

Belasting op alcohol brengt 10 miljard dirham op

De belasting op alcohol, tabak en gokspelen zal in 2017 ruim 10 miljard dirham aan de Marokkaanse staatskas opbrengen.

Daling buitenlandse investeringen in Marokko

In de loop van 2015 heeft Marokko 3,2 miljard dollar aan buitenlandse investeringen aangetrokken. In 2014 bereikten deze investeringen 3,6 miljard dollar.

Toerisme Marokko: minder buitenlanders maar meer wereld-Marokkanen

Tussen januari en juli dit jaar bezochten 6 miljoen toeristen Marokko. Volgens het observatorium voor toerisme is dat net iets meer dan vorig jaar.

Alcoholverkoop blijft dalen in Marokko

De verkoop van alcohol in Marokko is in de eerste zes maanden van het jaar met 3 procent gedaald. In het land werd in die periode bijna 500.000 hectoliter alcohol verkocht.

Japanse autotoeleverancier investeert miljard dirham in Kenitra

De Japanse autotoeleverancier AGC Automotive gaat in het Marokkaanse Kenitra 1,183 miljard dirham investeren in een nieuwe fabriek.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team