25 augustus 2016 - 15:03 - Economie
Het aantal toeristen die in het eerste semester van het jaar Marokko bezochten is volgens het Observatorium voor Toerisme met 2,6 procent afgenomen.
Er kwamen vooral minder toeristen uit Groot Brittannië (-9%), Duitsland (-7%), Frankrijk en Italië (-5%), vier belangrijke markten voor Marokko. Oorzaak van deze daling is de instabiliteit in de regio en de terroristische dreiging volgens het rapport.
Marrakech en Agadir trekken nog steeds het meest aantal toeristen aan met 60 procent van de overnachtingen. Fez verloor 20 procent overnachtingen en Rabat 5 procent. Verrassend is dat het aantal overnachtingen van toeristen in Casablanca met 2 procent is toegenomen. Ook in Tanger werd een stijging van 5 procent waargenomen.
Positief is dat toeristen die Marokko bezoeken meer uitgeven. Sinds het begin van het jaar bracht de sector 26,3 miljard dirham op tegen 25,4 miljard vorig jaar.
Lees meer
Het aantal toeristen die Marokko in de eerste negen maanden van het jaar bezochten is lichtjes toegenomen volgens het Marokkaans Observatorium voor Toerisme.
Tussen januari en juli dit jaar bezochten 6 miljoen toeristen Marokko. Volgens het observatorium voor toerisme is dat net iets meer dan vorig jaar.
Het aantal toeristen die sinds het begin van het jaar het Marokkaanse Fez bezochten is met 20 procent gedaald.
Tussen januari en november vorig jaar steeg het aantal toeristen die Marokko bezochten met 10%. Dat bericht het ministerie van Toerisme.
Het toerisme in Marokko groeide in het eerste kwartaal van het jaar met 6,6 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
Ongekende groeicijfers voor de toeristische sector in Tanger, maar ook in Tetouan met respectievelijk 26 en 30 procent meer overnachtingen in de eerste zeven maanden van het...
Steeds meer Russen kiezen ervoor hun vakantie in Agadir door te brengen. Zo bezochten ruim 300 procent meer Russische toeristen de Marokkaanse stad in juni.
De Marokkaanse toerismesector blijft groeien met een 9% toename van het aantal overnachtingen in geclassificeerde overnachtingsgelegenheden tot eind oktober 2018.
De afschaffing van de visumplicht voor Chinese onderdanen heeft als gevolg een uitzonderlijke toename van het aantal Chinese toeristen die Marokko bezoeken.
Het is in juli tegen alle verwachtingen in heel druk geworden in Marrakech. De rode stad trok tot ieders verrassing veel meer toeristen aan dan verwacht.