Economisch groei Marokko naar boven bijgesteld
Bank Al Maghrib heeft zijn vooruitzichten voor de economische groei van Marokko dit jaar naar boven bijgesteld, van 1,2 procent naar 1,4 procent.
10 september 2016 - 18:50 - Economie
Tussen januari en juli dit jaar bezochten 6 miljoen toeristen Marokko. Volgens het observatorium voor toerisme is dat net iets meer dan vorig jaar.
Het observatorium stelt in een nieuw rapport dat het aantal buitenlandse toeristen die in die periode Marokko bezochten met 4,3 procent is afgenomen. Bij Britse toeristen werd een daling van 7 procent genoteerd, bij Duitsers 3 procent en bij Fransen en Italianen 2 procent.
In dezelfde periode werd een toename van het aantal Spaanse (+1%), Belgische (+1%) en Nederlandse (+2%) toeristen waargenomen.
De stijging is echter te danken aan de wereld-Marokkanen met 4,7 procent meer aankomsten dan in de zeven eerste maanden van 2015. Deze cijfers werden door de nationale veiligheidsdienst DGSN vrijgegeven.
De toeristische sector bracht dit jaar met 32,8 miljard dirham ook 3,1 procent meer op dan vorig jaar (31,8 miljard).
Lees meer
Bank Al Maghrib heeft zijn vooruitzichten voor de economische groei van Marokko dit jaar naar boven bijgesteld, van 1,2 procent naar 1,4 procent.
Het toerisme in Marokko groeide in het eerste kwartaal van het jaar met 6,6 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
De afschaffing van de visumplicht voor Chinese onderdanen heeft als gevolg een uitzonderlijke toename van het aantal Chinese toeristen die Marokko bezoeken.
Sinds het begin van het jaar heeft Marokko voor iets minder dan 40 miljard dirham aan olie geïmporteerd. Dat is 22,7 procent minder dan vorig jaar.
Het aantal toeristen die sinds het begin van het jaar het Marokkaanse Fez bezochten is met 20 procent gedaald.