21 januari 2021 - 21:20 - Wereld
De stafchef van het Nationale Algerijnse Volksleger (ANP), luitenant-generaal Saïd Chengriha heeft gezegd dat de Algerijnen vastberaden zijn om "alle vijandige plannen" te dwarsbomen en alle nationale grenzen te beveiligen.
Het lijdt geen twijfel dat de hoge militair hiermee ook doelt op de ontwikkelingen in Marokko, en dan vooral het gewapende conflict met de Polisario en de Amerikaanse erkenning van de Sahara als Marokkaans grondgebied.
De stafchef van het ANP deed de uitspraken tijdens een werk- en inspectiebezoek aan de derde Militaire Regio in Bechar. Ook benadrukte hij de "zorg van het opperbevel van het ANP om primaire aandacht te besteden aan het beveiligen van onze landsgrenze", zo staat er te lezen in een persbericht van het Algerijnse ministerie van Landsverdediging (MDN).
Volgens Chengriha is Algerije bezig met het uitbreiden van de capaciteiten van het ANP zodat ze alle uitdagingen het hoofd kunnen bieden. Op deze manier moeten alle "vijandige plannen" worden verslagen, zegt de stafchef.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"