Marokko hielp illegale immigratie naar Spanje halveren
De aankomst van illegale migranten in Spanje is aanzienlijke afgenomen in de loop van 2019 vergeleken met het jaar ervoor.
18 november 2019 - 21:20 - Marokko
Spanje heeft hulp gevraagd aan Marokko om de grenzen met Sebta en Melilla te beveiligen tijdens de installatie van nieuwe bewakingscamera’s.
De Spaanse autoriteiten hebben onlangs de omstreden scheermesprikkeldraad tussen de enclaves en de rest van Marokko laten weghalen. Deze wordt vervangen door moderne bewakingscamera’s.
Maar volgens Spaanse media zal de installatie van de camera’s meerdere weken in beslag nemen. De grens is daardoor veel kwetsbaarder voor groepsbestormingen. Dezelfde bronnen berichten dat Madrid als gevolg daarvan aan Rabat hulp heeft gevraagd om de grenzen in de komende maanden extra te beveiligen.
De Spaanse autoriteiten zullen daarnaast ook een beroep doen op Gunnebo Iberia en Thales Spanje, die respectievelijk gespecialiseerd zijn in elektronische beveiliging en in computersystemen voor de luchtvaart-, defensie- en beveiligingssectoren. Bovendien zal de aanwezigheid van de Guardia Civil en de politie bij de grensovergangen worden versterkt.
Minister Abdelouafi Laftit van Buitenlandse zaken ontmoette onlangs zijn Spaanse ambtsgenoot om over de samenwerking in de strijd tegen de illegale immigratie te spreken. Spanje vroeg toen ook al aan Marokko om de samenwerking nog te verbeteren.
Lees meer
De aankomst van illegale migranten in Spanje is aanzienlijke afgenomen in de loop van 2019 vergeleken met het jaar ervoor.
De Marokkaanse autoriteiten zouden de grensovergangen naar Sebta en Melilla definitief hebben gesloten voor goederensmokkelaar. Dat is althans wat Spaanse media berichten.
De Europese Unie heeft vijftien nieuwe drones en een logistieke en financiële hulp aan Marokko aangeboden voor de strijd tegen de illegale immigratie.
Spanje heeft aan de Europese Unie meer middelen gevraagd om Marokko te helpen in de strijd tegen de illegale immigratie.
Marokko zou een financiële hulp van 30 miljoen euro van Spanje bestemd voor de strijd tegen illegale immigratie kunnen weigeren.