18 oktober 2025 - 06:00 - Sport
Sofiane Boufal, één van de gezichten van de historische prestatie van Marokko op het WK 2022, bevindt zich in een beslissende fase van zijn clubloopbaan. De aanvallende middenvelder arriveerde meer dan een jaar geleden bij Union Saint-Gilloise, maar een reeks tegenslagen belette hem tot dusver om een vaste waarde te worden. De komende maanden, beginnend in de herfst van 2025, moeten een nieuwe start inluiden voor de dertiger.
De afgelopen veertien maanden werden gekenmerkt door blessures en een rol als wisselspeler. Met de aanstelling van een nieuwe trainer, David Hubert, en de huidige moeite van het team om kansen te creëren, hoopt de Atlas Leeuw nu op meer speelminuten. Een van zijn naasten, geciteerd door La Dernière Heure, meldt dat de speler een "grote frustratie" ervaart omdat hij zijn volledige potentieel niet kan tonen, ondanks de goede resultaten van de ploeg.
Lees ook: Marokkaanse voetballer Sofiane Boufal worstelt met vorm en blessures bij Union Saint-Gilloise
Zijn fysieke kwetsbaarheid is de belangrijkste rem geweest op zijn ontwikkeling. Na eerder de start van de play-offs te hebben gemist, werd Boufal opnieuw getroffen door een hamstringblessure op het kunstgrasveld van La Louvière. Dit type veld bezorgde hem in het verleden al problemen: tijdens zijn periode bij Lille moest hij na een blessure op het kunstveld van Lorient een meniscusoperatie ondergaan.
Na zijn meest recente blessure keerde Boufal net voor de interlandbreak terug en benutte deze pauze voor een volledig herstel. De vraag is nu of de nieuwe coach hem zaterdag tegen Charleroi een basisplaats geeft, of hem spaart met het oog op de naderende Champions League-wedstrijd tegen Inter Milan.
Lees ook: Sofiane Boufal reageert op berichten over zijn moeder
Los van de club is zijn positie bij het Marokkaans elftal ook in het geding. Boufal werd sinds de Afrika Cup van januari 2024 niet meer geselecteerd, hoewel hij in september wel op de voorselectie stond. Bondscoach Walid Regragui liet doorschemeren dat een vaste basisplaats bij zijn club de deur naar het Marokkaanse team weer kan openen. Het doel voor de 32-jarige Boufal is duidelijk: zich in de kijker spelen voor de Afrika Cup in december en het WK in juni.