Zoeken

Schotse miljonair brengt hoop voor Marokkaanse kinderen

29 mei 2025 - 15:30 - Marokko

©

De Schotse ondernemer Duncan Bannatyne en zijn echtgenote, Nigora Whitehorn, hebben een hartverwarmend bezoek gebracht aan Marokko. In samenwerking met de Amerikaanse hulporganisatie Operation Smile staken ze de handen uit de mouwen om kinderen met een gespleten gehemelte te helpen. Hun inzet maakt levensveranderende operaties mogelijk en schenkt jonge patiëntjes in Marokko een nieuwe toekomst.

Deze week landde het echtpaar in Casablanca, waar ze zich aansloten bij het programma ’Vrouwen in de Geneeskunde’. Ze bezochten een ziekenhuis, waren getuige van de cruciale operaties en maakten kennis met de jonge patiënten – vaak nog baby’s – en hun families, schrijft Mail Online. De Schotse filantroop, zelf ambassadeur van Operation Smile, deelde zijn ervaringen intensief via sociale media.

Lees ook: Marokkaanse hartchirurg opereert jaarlijks 250 mensen gratis

Een ontroerend beeld toont Bannatyne, gekleed in ziekenhuiskledij, met de acht maanden oude Zyad in zijn armen, vlak voor diens operatie. Kort daarna volgde een blije update: "Zyad herstelt goed van zijn operatie, mooie jongen." Ook zijn vrouw Nigora was diep onder de indruk en sprak over "ongelooflijke kinderen en families, gevuld met hoop." Voor de voormalige ’Dragon’ is dit geen onbekend terrein; hij bezocht eerder al missies in de Filippijnen, Mexico, Vietnam en Ghana.

Lees ook: Medische hulp uit Spanje voor kansarme kinderen Nador

Operation Smile is een baken van hoop voor duizenden kinderen wereldwijd. De Amerikaanse organisatie is actief in meer dan 35 landen en richt zich op het kosteloos opereren van kinderen met gezichtsafwijkingen, zoals een hazenlip of gespleten gehemelte. Jaarlijks zetten ruim 6000 medische vrijwilligers – van chirurgen tot verpleegkundigen – zich met hart en ziel in om deze kinderen letterlijk een nieuwe glimlach te bezorgen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team