Zoeken

Scholen Al Hoceima gesloten vanwege winterse weer

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft de sluiting aangekondigd van 900 scholen, voornamelijk in plattelandsgebieden, vanwege de slechte weersomstandigheden.

In een verklaring laat de afdeling weten dat de maatregel werd getroffen vanwege veiligheidsoverwegingen. Het ministerie wil de leerlingen en het onderwijspersoneel op die manier beschermen.

Scholen in Drâa Tafilalet, Marrakech, Safi, Beni Mellal, Khenifra, Fez, Meknes, Tanger, Tetouan en Al Hoceima blijven dus gesloten. In totaal zullen ruim 100.000 leerlingen thuisblijven.

Lees meer

Marokko: hoeveel leerlingen in privéscholen?

In Marokko zijn ruim 1 miljoen leerlingen op privéscholen ingeschreven. Dat meldt Khalid Samadi, staatssecretaris voor Hoger onderwijs en Wetenschappelijk onderzoek.

Marokko: veertigtal wegen gesloten door sneeuw

Een veertigtal wegen werden in de afgelopen dagen in Marokko afgesloten voor het verkeer vanwege de hevige sneeuwval.

Helft lagere scholen in Marokko heeft geen sanitaire voorzieningen

Ruim de helft van de openbare basisscholen in Marokko heeft geen sanitaire voorzieningen of licht. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek van het Nationaal observatorium voor...

Marokko: 20 leerlingen in Fez opgepakt voor geweld tegen docenten

De politie in Fez heeft de arrestatie aangekondigd van twintig leerlingen verdacht van geweld en bedreigingen tegen hun leerkrachten.

Ramadan 2018: ook scholen in Marokko passen uurrooster aan

Naast de openbare diensten en staatsbedrijven hebben ook scholen in Marokko een aangepaste uurrooster voor de maand Ramadan ingevoerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team