Automobilisten urenlang vast door sneeuw in Tizi n’Tichka (video)
Tientallen automobilisten werden afgelopen weekend door de sneeuw verrast in de bergpas van Tizi n’Tichka, één van de gevaarlijkste wegen ter wereld.
- Marokko
Het ministerie van Uitrusting en Transport heeft een lijst gepubliceerd van alle wegen die vanwege de sneeuw en regenval werden afgesloten.
In totaal werden 27 wegen op vrijdag gesloten. Zestien wegen werden sindsdien voor het verkeer heropend. Elf blijven gesloten zoals in het document te lezen is.
Er wordt in de komende dagen geen verbetering verwacht. Volgens de nationale weerdienst DMN wordt deze week nog meer sneeuw, harde wind en veel regen verwacht in het merendeel van het land.
Lees meer
Tientallen automobilisten werden afgelopen weekend door de sneeuw verrast in de bergpas van Tizi n’Tichka, één van de gevaarlijkste wegen ter wereld.
Door de uitzonderlijke sneeuwbuien in Marokko werden ruim 5000 kilometer aan nationale, regionale en provinciale wegen tijdelijk voor het verkeer afgesloten.
In een groot deel van Marokko sneeuwt het al sinds begin februari, ook in regio’s waar al meerdere decennia geen sneeuw werd gezien.
Marokko wordt al dagen geteisterd door een koudegolf dat nog zeker tot volgende week vrijdag zal aanhouden. Dat meldt de nationale weerdienst DMN in een waarschuwingsbericht.
Mohamed, schaapherder uit een dorpje in de Hoge Atlas, blijft ondanks de kou en de sneeuw zijn schapen dagelijks voeden en verzorgen.