27 juli 2021 - 12:40 - Wereld
Buitenlandse pelgrims zijn vanaf 10 augustus weer welkom in Saoedi-Arabië om de Umrah of kleine bedevaart te verrichten. Dat bevestigen de Saoedische autoriteiten.
Hani Ali Al-Amiri, lid van de Saoedische commissie voor de Hadj en Umrah, stelt dat "ongeveer 500 bedrijven en instellingen zich klaarmaken om buitenlandse pelgrims te verwelkomen vanaf de 1e Muharram (10 augustus), om de Umrah te verrichten".
Lees ook: Marokkanen uitgesloten van Hadj in 2021
Wel zijn er enkele voorwaarden om naar Saoedi-Arabië te kunnen reizen voor de kleine bedevaart. Zo moeten pelgrims volledig gevaccineerd zijn tegen Covid-19 en moeten ze zich houden aan een streng gezondheidsprotocol, "om de gezondheid van de pelgrims te beschermen", aldus Hani Ali Al-Amiri.
Volgens de verantwoordelijke bestaan er ruim 6000 agentschappen en een dertigtal websites waar pelgrims hun reis kunnen boeken om de Umrah te verrichten. Pelgrims kunnen ook in groep een reispakket kopen, met inbegrip van vervoer, hotel en restauratie. Deze agentschappen hebben toestemming gekregen om opnieuw visa af te geven.
Koning Mohammed VI benoemt generaal tot hoofd cyberbeveiliging
Nieuwe Spaanse topclub wil Hakim Ziyech binnenhalen
Prachtige Koranrecitatie opent nieuw stadion Rabat (video)
Duitsland veroordeelt Marokkaan voor Hirak-spionage
Frankrijk wil Marokkaanse zangeres Meryem Aboulouafa uitzetten
Sofyan Amrabat maakt onverwachte overstap naar Spaanse topclub (video)
Duitsland veroordeelt Marokkaan voor Hirak-spionage
Marokkaanse al twee jaar gestrand in Turkije
Marokkaan komt om bij tragisch ongeval in Spanje, gezin zwaargewond
Restaurant Jamel Debbouze schrapt Israëlische wijnen na boycot
Hayat vermoord door ex-man in Italië, familie vraagt hulp
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
Yvonne’s vakantie in Marokko eindigt in ziekenhuis
Broer Said Chaou na 10 jaar opgepakt in Nederland