30 april 2022 - 11:40 - Wereld
Dit jaar zijn de pelgrims in Mekka meer geneigd om selfies te nemen dan gewoonlijk. Dit gedrag werd veroordeeld door het Saoedische ministerie van Hadj en Umrah, dat er bij de pelgrims op aandringt zich te concentreren op het doel van hun reis.
Het Saoedische ministerie van Hadj en Umrah heeft de pelgrims opgeroepen zich te concentreren op de eredienst en zich niet te veel bezig te houden met het maken van selfies en andere foto’s op de heilige plaatsen in Mekka.
Lees ook: Saoedi-Arabië vergemakkelijkt Umrah voor Marokkanen
De afdeling is van mening dat "veelvuldig fotograferen in Al-Ḥaram al-Makki (Mekka) de pelgrim afleidt van eerbied en gehoorzaamheid aan Allah. Bovendien stoort het voorbijgangers in de omgeving en kan het aanleiding geven van opmerkingen van anderen".
Lees ook: Selfies in Mekka verboden
Het ministerie van Hadj en Umrah heeft de pelgrims ook opgeroepen om bij het maken van foto’s op de heilige plaatsen, de rust en het recht op discretie van anderen die rituelen uitvoeren, niet te verstoren.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens