9 maart 2024 - 13:30 - Sport
De samenwerking tussen de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) en fastfoodketen McDonald’s heeft tot felle verontwaardiging geleid op sociale media. Marokkaanse internetgebruikers vinden het onbegrijpelijk dat hun land zich associeert met een Amerikaans merk dat ze al geruime tijd boycotten vanwege vermeende steun aan Israël tijdens de Gaza-oorlog.
De commotie ontstond nadat het logo van McDonald’s verscheen op de officiële website van de FRMF als sponsor, naast andere partners zoals Dari, Pepsi en AtlantaSanad. Sinds de Israëlische militaire operatie in Gaza in oktober 2023 wordt McDonald’s ervan beschuldigd het Israëlisch leger te financieren. In november 2023 benadrukte het bedrijf in een post op Twitter dat "het geen enkele regering in dit conflict financiert of steunt; alle initiatieven van onze lokale franchisenemers zijn onafhankelijk genomen, zonder toestemming of goedkeuring van McDonald’s." Deze verklaring heeft de Marokkaanse boycotters, die fervente voorstanders zijn van de Palestijnse zaak, niet overtuigd.
Lees ook: McDonald’s: boycot in Arabische landen doet pijn
Op sociale media uiten talloze Marokkanen hun ongenoegen over de samenwerking tussen de FRMF en McDonald’s. Sommigen beschuldigen de voetbalbond van "verraad". Anderen vinden dat, afgezien van het geld, de twee organisaties geen gemeenschappelijke waarden delen. "Ik vraag me af, afgezien van geld, wat zijn de gedeelde waarden tussen McDo en de FRMF?", aldus KarimSensei.
Lees ook: McDonald’s voelt druk van boycot in Marokko
De FRMF heeft in een reactie aan Hespress laten weten dat het om een "stilzwijgende verlenging" gaat van de bestaande contracten tussen beide partijen, die al jarenlang partners zijn. De voetbalbond benadrukte ook dat er nieuwe sponsorcontracten zijn afgesloten met verschillende partners in aanloop naar de Afrika Cup 2025 in Marokko en de gezamenlijke organisatie van het WK 2030 met Spanje en Portugal.
Passagiers ontsnappen aan vuurzee in Tetouan
EU trekt steun Joods erfgoed Marokko in
Drugsvangst voor kust Marokko: hasj verpakt als chocolade
Schandaal in moskee Tanger: bruiloft met muziek (video)
Kind verdronken bij gevaarlijk strand Tanger
Indiase premier naar Marokko voor ontmoeting met Koning Mohammed VI
Wydad AC-Juventus: om hoe laat en op welke zender
Marokkaan verbreekt 22 jaar oud Frans record
Lamine Yamal geniet van droomvakantie met Neymar in Brazilië
Sofyan Amrabat: mooi bod uit Saoedi-Arabië?
Fouzi Lekjaa zet Walid Regragui onder druk
Bondscoach Walid Regragui rekent af met media
Ayoub Bourass vestigt naam met nooit eerder vertoonde Glory-acties
Belgisch talent hoopt op interlandcarrière bij Marokko