7 maart 2017 - 20:00 - Marokko
Acht jaar na zijn benoeming tot speciale gezant van de Verenigde Naties voor de Sahara heeft Christopher Ross besloten om zich terug te trekken.
Het termijn van de Amerikaan eindigt deze maand. De Algerijnse TSA stelt van diplomatieke bronnen in New York te hebben vernomen dat Ross aan de secretaris-generaal van de VN Antonio Guterres heeft gevraagd om niet te worden herbenoemd.
Volgens dezelfde bron was het sowieso helemaal niet zeker dat Guterres Ross zou herbenoemen. Ross zou hebben verklaard dat “het vredesproces door Marokko werd geblokkeerd”, wat niet weerhoud dat hij “ook de Polisario veel bekritiseerde”.
In 2012 had Marokko de vervanging van Christopher Ross gevraagd. Koning Mohammed VI had vervolgens op vraag van Ban Ki-moon zijn terugkeer aanvaard.
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop