Marokkaanse Sahara: Horst Kohler opnieuw op tournee in de regio
Horst Kohler, de speciale gezant van de Verenigde Naties voor de Sahara, begint vandaag aan een tiendaagse tournee in de regio.
12 april 2017 - 12:47 - Marokko
Christopher Ross, speciale gezant van de Verenigde Naties voor de Sahara sinds 2009, besloot enkele weken geleden om zich terug te trekken. Volgens de media is de naam van zijn vervanger bekend.
TSA stelt van diplomatieke bronnen te hebben vernomen dat Horst Köhler de nieuwe VN-gezant voor de Sahara wordt.
“Marokko en de Polisario hebben positief gereageerd maar nog niet definitief ingestemd” met de benoeming van Köhler bericht de Algerijnse website.
Horst Köhler was president van Duitsland tussen 2004 en 2010. Hij werd onlangs aan de secretaris-generaal van de VN Antonio Guterres voorgesteld om Ross op te volgen.
In de loop van april zal Guterres zijn rapport over de Sahara bekendmaken en de verlenging van de VN-missie Minurso vragen. De naam van de nieuwe gezant zal naar verwachting op hetzelfde moment worden bekendgemaakt.
Lees meer
Horst Kohler, de speciale gezant van de Verenigde Naties voor de Sahara, begint vandaag aan een tiendaagse tournee in de regio.
Acht jaar na zijn benoeming tot speciale gezant van de Verenigde Naties voor de Sahara heeft Christopher Ross besloten om zich terug te trekken.
Horst Kohler, speciale gezant van de VN voor de Sahara, heeft de datum van de volgende ontmoeting tussen Marokko en het Polisario bekend gemaakt.
Horst Köhler, speciale gezant van de VN voor de Sahara, wordt voor een vierdaagse bezoek in Laayoune verwacht.
Een Marokkaanse delegatie zal op dinsdag 6 maart in het Portugese Lissabon de speciale gezant van de VN voor de Sahara, Horst Köhler, ontmoeten.