Zoeken

Royal Air Maroc kiest voor nieuwe strategie

15 oktober 2025 - 13:00 - Marokko

De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc heeft een nieuwe strategie uitgerold die de focus legt op verdere expansie naar het Amerikaanse continent. Het doel is de positie te versterken in Brazilië, dat met een bevolking van 214 miljoen mensen de grootste economie van Latijns-Amerika is. Royal Air Maroc is momenteel de enige luchtvaartmaatschappij uit Noord-Afrika die vluchten uitvoert vanuit de Braziliaanse metropool São Paulo.

Brazilië vormt een cruciale schakel in het plan van Royal Air Maroc. Het land, dat 50e staat op de wereldwijde innovatie-index, had in 2024 een bruto binnenlands product (BBP) van 2180 miljard dollar, een stijging van 3,4% op jaarbasis. De verwachting is dat de groei in 2025 doorzet naar 2,4%. Volgens een presentatiedocument van Royal Air Maroc wijst dit op een stabiele markt. "Een aanhoudende binnenlandse vraag en stabiele huishoudelijke consumptie weerspiegelen de weerstand van de Braziliaanse economie, ondanks het vooruitzicht van de presidents- en senaatsverkiezingen van 2026," aldus de maatschappij in haar document.

Lees ook: Royal Air Maroc huurt zes moderne Boeings

De Braziliaanse reismarkt is aanzienlijk: jaarlijks ondernemen inwoners bijna 12,8 miljoen reizen naar het buitenland. Dit duidt op een "groeiende belangstelling voor Europa, Noord-Afrika en Azië". De reis- en toerismesector vertegenwoordigt 8% van het BBP, ongeveer 170 miljard USD. Terwijl de uitgaven voor buitenlandse reizen worden geschat op 16 miljard USD, bereikten de toeristische inkomsten 7,5 miljard USD. De internationale luchthaven van São Paulo, een van de grootste hubs in Latijns-Amerika, is hierin de spil. Meer dan vijftig luchtvaartmaatschappijen opereren van daaruit naar zestig bestemmingen met 16 miljoen stoelen. Royal Air Maroc vliegt er momenteel vier keer per week naar Casablanca (4434 stoelen), in concurrentie met onder meer Ethiopian Airlines (8 vluchten naar Addis Abeba, 9765 stoelen) en Angola Airlines (5 vluchten naar Luanda, 6101 stoelen; 5 vluchten naar Johannesburg, 4482 stoelen; 2 vluchten naar Kaapstad, 2241 stoelen).

Lees ook: Royal Air Maroc wil nu je hele vakantie regelen

Om haar aanwezigheid te versterken, wil Royal Air Maroc vanaf 2026 uitbreiden naar zes wekelijkse frequenties op São Paulo, met een verwachte bezettingsgraad van maximaal 83% in de ’cruisefase’. De langetermijnvisie van Royal Air Maroc reikt tot 2037, waarbij het de ambitie heeft de vloot uit te breiden naar 200 toestellen. Dit zou leiden tot 143 bestemmingen, 38,6 miljoen stoelen en de capaciteit om 31,6 miljoen passagiers te vervoeren. Het streeft naar een algehele bezettingsgraad van 82%, een omzet van 94 miljard dirham en een nettowinstmarge van 4,7%. Ter vergelijking: vóór de Covid-19-crisis opereerde de maatschappij met 60 vliegtuigen naar 99 bestemmingen, vervoerde 7,5 miljoen passagiers met 13 miljoen stoelen, behaalde een bezettingsgraad van 70%, een omzet van 16,5 miljard dirham en een nettowinstmarge van ongeveer 1%. Het nieuwe plan markeert een significante verschuiving in de groeidoelstellingen van de maatschappij.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team