14 november 2024 - 22:10 - Marokko
Abdelhamid Addou, de topman van Royal Air Maroc, vindt dat de afspraken over vrije vluchten tussen Marokko en de Europese Unie moeten worden herzien.
De ’Open Sky’-regels zijn al sinds 2005 van kracht, maar Addou vindt dat ze nadelige gevolgen hebben voor de Marokkaanse luchtvaartmaatschappij. Hij wil daarom eerlijkere concurrentievoorwaarden. "Het is tijd om de Open Sky-aanpak te herzien, zodat het een instrument wordt dat eerlijke concurrentie beschermt", zei Addou woensdag tijdens een conferentie in Marrakech.
Lees ook: Royal Air Maroc boekt recordwinst in 2023
Addou erkent dat de Open Sky-overeenkomst destijds een verstandige beslissing was van de Marokkaanse overheid. "Het heeft de deur geopend voor talloze luchtvaartmaatschappijen die naar ons land komen", aldus Addou. Hij benadrukt dat deze beslissing heeft bijgedragen aan de groei van toerisme en luchtvaart in Marokko. Maar deze openheid heeft ook problemen veroorzaakt voor Royal Air Maroc. "We hebben te maken met ongeveer veertig concurrenten. Geen enkele andere sector in Marokko kent zo’n open concurrentie."
De CEO klaagt ook over de ongelijke behandeling van Marokkaanse en Europese luchtvaartmaatschappijen. "Als wij nieuwe routes in Europa willen openen, is dat veel moeilijker. Het is ’Open Skies and Close Airport’", zegt Addou. Hij hekelt het oneerlijke beleid dat Europese maatschappijen makkelijke toegang geeft tot de Afrikaanse en Marokkaanse markt, terwijl Marokkaanse maatschappijen in Europa beperkingen opgelegd krijgen.
Lees ook: Ryanair revolutioneert Marokkaans luchtruim en mikt op toppositie
Addou vindt dat er meer respect moet komen voor bedrijven uit het Zuiden. "Als we het over concurrentie hebben, moet dat echte en eerlijke concurrentie zijn", zegt hij. Hij wil daarom dat de Open Sky-afspraken opnieuw worden bekeken, net zoals Tunesië en Egypte dat hebben gedaan.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"