12 oktober 2021 - 16:20 - Economie
Royal Air Maroc kondigt de lancering aan van een luchtverbinding tussen Casablanca en Tel Aviv, in het kader van een samenwerkingsprotocol (Memorandum of Understanding - MoU) dat het bedrijf ondertekende met de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al.
In een verklaring zegt Royal Air Maroc dat de overeenkomst werd ondertekend door haar voorzitter en CEO, Hamid Addou, en Avigal Soreq, CEO van El Al, in de marge van de 77ᵉ Algemene Vergadering van de Internationale Vereniging voor Luchtvervoer IATA, die onlangs in Boston werd gehouden en waaraan honderden afgevaardigden en leidinggevenden van luchtvaartmaatschappijen deelnamen. De overeenkomst beoogt de samenwerking tussen de twee luchtvaartmaatschappijen te regelen, teneinde hun klanten de beste diensten aan te kunnen bieden.
Lees ook: Royal Air Maroc en Air Arabia bevestigen directe vluchten met Israël
De overeenkomst komt in een context waarin Royal Air Maroc en El Al luchtvervoersdiensten tussen de twee landen willen exploiteren via hun respectievelijke hubs, namelijk de Mohammed V luchthaven in Casablanca en de internationale luchthaven Ben Gurion in Tel Aviv, aldus dezelfde bron. Tevens wordt ook aangekondigd dat de Marokkaanse luchtvaartmaatschappij voorbereidingen treft om, zodra de algemene omstandigheden dit toelaten, een rechtstreekse luchtverbinding tussen Casablanca en Tel Aviv te lanceren.
Lees ook: Coronacrisis vertraagt vluchten Royal Air Maroc naar Israël
De ondertekening van het memorandum van overeenstemming zal de twee maatschappijen in staat stellen om de mogelijkheid te onderzoeken van een "Codeshare"-partnerschap, waarbij stoelen worden aangeboden op lijnvluchten die gevlogen worden door één van de twee maatschappijen, op rechtstreekse routes tussen Marokko en Israël, alsmede op de routes van hun netwerken buiten hun respectievelijke hubs.
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!