4 februari 2025 - 15:30 - Marokkanen in het buitenland
Marokkaanse inwoners en bestuurders in Spanje hebben vorige week gedemonstreerd voor de Spaanse verkeersdienst (DGT) in Madrid en de Marokkaanse ambassade in Spanje. Ze eisen een oplossing voor het probleem van de erkenning van hun rijbewijzen.
Marokkanen die in Spanje wonen, moeten een theorie-examen afleggen om hun rijbewijs erkend te krijgen, wat voor sommigen, die de Spaanse taal niet machtig zijn, een probleem vormt. Voor 2004 was er een overeenkomst tussen Spanje en Marokko voor de directe erkenning van rijbewijzen.
Lees ook: Rijbewijs halen in Marokko wordt pak lastiger
Het probleem is dat de rijbewijzen van duizenden Marokkanen in Spanje ongeldig zijn omdat ze het examen niet hebben afgelegd, meldt El Debate. Tijdens de demonstraties legden de Marokkanen uit dat ze de rijbewijzen nodig hebben om te kunnen werken.
Lees ook: Marokkanen in Italië: woede en frustratie
Als oplossing stellen de gedupeerden voor om een praktijkexamen af te leggen in plaats van een theorie-examen. Ze stellen dat deze situatie hen ernstige schade berokkent, omdat ze elke keer een boete van 500 euro moeten betalen als ze op de weg worden aangehouden met hun Marokkaanse rijbewijs, dat niet in Spanje wordt geaccepteerd.
Megaschip Rotterdam Express botst tegen havendam in Marokko
Auto bekogeld om ex-vriendin te "redden" in Marokko (video)
Hitte en droogte voeden vlammenzee in Noord-Marokko
Celstraf na aanrijding kleine Ghita op strand in Marokko
Slimme truc met notaris gebruikt om miljoenen aan belasting te ontduiken in Marokko
Handlangers drugsbaron Mohamed Amra door Marokko uitgeleverd
Frustratie bij diaspora-investeerders: "Marokko verstikt onze projecten"
Vakantie in Marokko wordt nachtmerrie aan de grens
Passagiers veerboot naar Marokko woest op Balearia
Marokkaanse luchthavens omgetoverd tot welkomstparadijs
Investeren in Marokko? Diaspora botst op muur van regels
Investeringscampagne moet diaspora naar Noord-Marokko lokken
Onbekende subsidie helpt Marokkanen uit diaspora bij starten bedrijf in Marokko
Twee soorten fouten die je nooit mag maken bij Marokkaanse douane