8 januari 2018 - 18:30 - Wereld
Het parket in Brussel heeft vrijdag 2 jaar gevangenisstraf geëist tegen Benlabel. De rapper wordt ervan beschuldigd tot rellen te hebben opgeroepen na de kwalificatie van Marokko voor het WK-2018.
De 32-jarige rapper schreef op Facebook "Morgen gaan we alles platbranden in Lemonnier. Maroc City Gang". Hij plaatste het bericht samen met een foto van zichzelf met twee automatische wapens.
Het parket oordeelt dat het duidelijk een dreigement was, wat Benlabel ontkent. Volgens de rapper riep hij zijn volgers enkel op om te feesten moest Marokko zich voor het WK plaatsen.
Na de overwinning van Marokko tegen Ivoorkust op 11 november vorig jaar ontstonden er rellen in Brussel. Meerdere agenten raakten toen gewond, winkels werden geplunderd en auto’s in brand gestoken.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens