16 november 2017 - 19:10 - Wereld
De Brusselse politie heeft de arrestatie aangekondigd van een dertigtal mensen voor hun vermeende deelname aan de rellen van afgelopen zaterdag in de Belgische hoofdstad na de wedstrijd tussen Marokko en Ivoorkust.
De woordvoerder van de burgemeester liet weten dat na een oproep van een youtuber een verboden samenkomst op het Muntplein had plaatsgevonden. Enkele relschoppers mengden zich bij de groepjes wat tot incidenten leidde. De politie is onmiddellijk ingegrepen en heeft zestien mensen gearresteerd. Nieuwe arrestaties worden in de komende dagen verwacht.
De ordediensten hebben reeds de steun gekregen van de Belgische Premier en de minister van Binnenlandse zaken die de situatie nauw in het oog houden.
Een honderdtal jongeren vielen de politie zaterdagavond aan op het Muntplein waar feest werd gevierd na de kwalificatie van Marokko voor het WK-2018 in Rusland. 22 agenten waren toen gewond geraakt.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning