14 september 2025 - 13:50 - Cultuur
De organisator van het Mawazine Festival in Marokko, de vereniging "Maroc Cultures", wordt mogelijk voor de rechter gedaagd. Een Frans bedrijf heeft juridische stappen aangekondigd vanwege openstaande facturen. De Franse onderneming beweert honderdduizenden euro’s tegoed te hebben voor technische diensten die geleverd werden tijdens de editie van 2024.
Het Franse bedrijf stelt dat het verantwoordelijk was voor de technische supervisie van de belangrijkste podia, waaronder OLM, Bouregreg en het Mohammed V theater. Daarnaast heeft het meegewerkt aan het grote concert van de internationale artiest Calvin Harris, dat bijna 150.000 toeschouwers trok en als een hoogtepunt van de editie van vorig jaar werd beschouwd.
Lees ook: Mawazine opnieuw doelwit van boycot in Marokko
De onderneming verklaart meerdere officiële brieven te hebben gestuurd om de kwestie buiten de rechtbank op te lossen. Er zou zelfs in juni 2025 een overeenkomst zijn getekend om het geschil in der minne te schikken, maar volgens het bedrijf zou "Maroc Cultures" deze afspraken niet zijn nagekomen.
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie
Nador’s toekomst nadert: zo verandert het wegennet (video)
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses
Hoe actrice Golshifteh Farahani maatjes werd met Leonardo DiCaprio in Marokko
Duurste scheiding van Marokko: inluencer Soukayna beschuldigt