30 september 2015 - 22:14 - Marokko
Bij de massapaniek van vorige week in Mina, nabij Mekka, zijn zeker vijf Marokkaanse pelgrims omgekomen. Ook worden 34 Marokkanen vermist. De cijfers zijn echter niet definitief. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken.
Onder de vermiste Marokkaanse pelgrims bevinden zich vijftien vrouwen. Het ministerie benadrukt dat er mogelijk nog meer slachtoffers zijn. Zaterdag had het Koningshuis reeds het overlijden van drie Marokkaanse pelgrims bevestigd.
Een verantwoordelijke van de delegatie van het Marokkaanse ministerie van Islamzaken die de pelgrims begeleidt, verklaarde vrijdag dat er 87 Marokkanen waren omgekomen. De informatie werd echter niet bevestigd door de Marokkaanse autoriteiten.
Een van de overlevenden van het drama is minister Najib Boulif. Volgens de media heeft hij telefonisch contact gehad met zijn familie en doet hij het goed.
Afgelopen donderdag kwamen volgens officiële cijfers van de Saoedische autoriteiten 769 mensen om het leven bij een gedrang in Mina. Ook raakten ruim 800 mensen gewond. Volgens India en Pakistan hebben de Saoedische autoriteiten echter ongeveer 1100 foto’s van overledenen aan diplomaten overhandigd.
Update 30 september 2015
In een nieuw bericht laat het ministerie van Buitenlandse zaken weten dat tien Marokkaanse pelgrims zijn omgekomen. Acht pelgrims zijn gewond en 29 pelgrims worden nog vermist.
Update 7 oktober 2015
Het ministerie van Buitenlandse zaken laat in een nieuwe verklaring weten dat 27 Marokkaanse pelgrims in Mina zijn omgekomen. Elf Marokkaanse pelgrims worden nog vermist.
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko