Demonstratie tegen Saoedi-Arabië onderdrukt in Rabat
De politie heeft een demonstratie tegen Saoedi-Arabië en het drama in Mina met grof geweld uiteengedreven in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
30 september 2015 - 23:00 - Marokko
Een Marokkaanse pelgrim werd na de ramp in Mina, nabij Mekka, bijna levend begraven. Hij vertelde de gebeurtenissen zelf aan Al Massae.
De man was bewusteloos toen hij werd gevonden. De hulpdiensten dachten echter dat hij dood was en brachten hem naar het mortuarium van het ziekenhuis van Mina.
De verantwoordelijke van het reisbureau waarbij hij zijn reis naar Mekka had geboekt, vergezeld door zijn familieleden, vonden hem terug. Zij belden naar zijn nummer en vonden hem nog steeds bewusteloos tussen de lijken terug.
Na enkele minuten beseften ze dat de oude man nog leefde. Hij werd naar een ander ziekenhuis gebracht en kreeg er de nodige zorgen.
Bij de massapaniek in Mina kwamen 769 mensen om. Onder hen bevinden zich tien Marokkanen. Ook worden 29 Marokkaanse pelgrims nog vermist.
Lees meer
De politie heeft een demonstratie tegen Saoedi-Arabië en het drama in Mina met grof geweld uiteengedreven in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
Minister Ahmed Toufiq van Islamzaken heeft dinsdag in het Parlement bevestigd dat 42 Marokkanen bij de massapaniek in Mina waren omgekomen.
Tientallen Marokkaanse familie’s van slachtoffers die bij de massapaniek in Mina omkwamen, willen de Saoedische autoriteiten voor de rechter slepen.
Een vrouw is vrijdagavond op een vlucht van Royal Air Maroc tussen Mekka en Fez overleden. Volgens Al Akhbar had zij de massapaniek in Mina overleefd.
Een Algerijnse vrouw heeft aan Echorouk Tv verteld hoe ze tijdens de paniek in Mina door Marokkaanse pelgrims was gered. Haar zuster Hadda Tabbi wordt sinds het drama vermist.