Marokkaanse pelgrims demonstreren in Mekka
Tientallen Marokkaanse pelgrims hebben vrijdag tegen de organisators van de bedevaart in Mekka gedemonstreerd. Zij werden na het drama in Mina aan hun lot overgelaten.
3 oktober 2015 - 13:44 - Marokko
De vader van Marokkaanse topmodel Laila Hadioui is bij de paniek op donderdag 24 september in Mina omgekomen. Dat laat het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken weten.
Noureddine Hadioui, muezzin van de Hassan II moskee in Casablanca, werd sinds het drama in de voorstad van Mekka, vermist. Zijn dochter had via Facebook en de media zijn vermissing bekendgemaakt.
Eerder deze week stond zijn naam nog op de officiële lijst van vermiste Marokkaanse pelgrims.
Bij de massapaniek in Mina kwamen ruim 750 mensen om, waaronder 19 Marokkaanse pelgrims. Acht Marokkanen raakten gewond en 19 worden nog vermist, aldus het ministerie. Deze cijfers zijn niet definitief.
Lees meer
Tientallen Marokkaanse pelgrims hebben vrijdag tegen de organisators van de bedevaart in Mekka gedemonstreerd. Zij werden na het drama in Mina aan hun lot overgelaten.
Een Marokkaanse pelgrim werd na de ramp in Mina, nabij Mekka, bijna levend begraven. Hij vertelde de gebeurtenissen zelf aan Al Massae.
Een Algerijnse vrouw heeft aan Echorouk Tv verteld hoe ze tijdens de paniek in Mina door Marokkaanse pelgrims was gered. Haar zuster Hadda Tabbi wordt sinds het drama vermist.
Tientallen Marokkaanse familie’s van slachtoffers die bij de massapaniek in Mina omkwamen, willen de Saoedische autoriteiten voor de rechter slepen.
Een vrouw is vrijdagavond op een vlucht van Royal Air Maroc tussen Mekka en Fez overleden. Volgens Al Akhbar had zij de massapaniek in Mina overleefd.