18 april 2020 - 14:20 - Wereld
Op enkele dagen van het begin van de Ramadan heeft de Moslimexecutieve van België laten weten dat het vasten kan worden uitgesteld voor bepaalde categorieën mensen.
Kinderen, ouderen of kwetsbare mensen, zwangere vrouwen of vrouwen die borstvoeding geven, zieken en reizigers zijn gewoonlijk vrijgesteld van vasten.
"Uitzonderlijk mogen dit jaar ook de moslimgelovigen die in de frontlinie werken in de strijd tegen de coronapandemie en die geconfronteerd worden met moeilijke werkomstandigheden (intense stress en vermoeidheid, drukke werkschema, het dragen van veiligheidskledij die de dorst vergroten), indien ze het moeilijk hebben, het vasten onderbreken of de start van het vasten uitstellen.".
Volgens het EMB betreft de uitstel voornamelijk mensen die in ziekenhuizen en rusthuizen werken en uitvaartverzorgers.
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Parlementslid aangeklaagd door café-eigenaar in Tanger
Vrouwen en khaliji opgepakt in Marrakech
Azzedine Ounahi: "Ik ben verraden"
Duitsland veroordeelt Marokkaan voor Hirak-spionage
Marokkaanse al twee jaar gestrand in Turkije
Marokkaan komt om bij tragisch ongeval in Spanje, gezin zwaargewond
Restaurant Jamel Debbouze schrapt Israëlische wijnen na boycot
Hayat vermoord door ex-man in Italië, familie vraagt hulp
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
Yvonne’s vakantie in Marokko eindigt in ziekenhuis
Broer Said Chaou na 10 jaar opgepakt in Nederland