20 april 2020 - 13:30 - Wereld
In Groot-Brittannië is een nieuwe fatwa uitgebracht dat aan het medisch personeel toestaat om het begin van de Ramadan uit te stellen vanwege de coronavirus epidemie.
De fatwa werd door de Britse religieuze autoriteiten uitgebracht en is bedoeld om aan het zorgpersoneel de mogelijkheid te geven om zich minder vermoeid te voelen tijdens de coronavirus epidemie en een betere behandeling aan covid-19-patiënten te garanderen.
Volgens plaatselijke media werd de fatwa unaniem goedgekeurd door moslimgeleerden. Allen zijn zich ervan bewust dat het moeilijk is om te vasten en de coronavirus epidemie het hoofd te bieden.
Zo mag het vasten worden uitgesteld als het intense uitdroging veroorzaakt en het risico op medische fouten vergroot.
De moslimexecutieve van België had eerder ook al bepaald dat zorgverleners het begin van het vasten mochten uitstellen om zo efficiënter te zijn in de strijd tegen het coronavirus.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip