9 februari 2017 - 14:20 - Wereld
De ambassade van Marokko in Saoedi-Arabië heeft eindelijk interesse getoond voor de poging tot moord op een Marokkaanse vrouw. Maria werd door haar werkgeefster door een raam geduwd en ligt zwaargewond in het ziekenhuis.
Volgens persagentschap MAP heeft de ambassade contact opgenomen met het ziekenhuis waar Maria wordt verzorgd en met de politie om meer informatie te krijgen over de omstandigheden van het incident.
Een attaché voor sociale zaken van de ambassade heeft Maria in het ziekenhuis bezocht en het politieverhoor bijgewoond. Er wordt ook aangegeven dat de ambassade contact heeft opgenomen met de Saoedische autoriteiten om zich ervan te verzekeren dat Maria niet uit het ziekenhuis wordt ontslagen voor ze volledig genezen is.
De ambassade waarschuwt tevens voor « de risico’s en gevolgen van het vertrek van jonge vrouwen naar het buitenland voor werk zonder een bij de Marokkaanse autoriteiten aangegeven contract ». De ambassade verwittigt ook voor het groeiend aantal tussenpersonen die vrouwen tussen 20 en 30 jaar als huispersoneel aanwerven met valse contracten.
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"