24 augustus 2012 - 13:49 - Economie
De nieuwe tram nemen in Casablanca zal 6 dirham kosten. Pluspunt: een tramgebruiker die bijvoorbeeld van Sidi Moumen naar Ain Diab wil, kan de tram nemen tot het centrum en van daar, met dezelfde ticket, Mdina bus nemen naar de kust.
Deze vrij lage prijs betekent dat Casablanca Stad zelf jaarlijks 10 miljard dirham zal betalen, wat zal worden teruggevorderd door advertentieruimtes in de tramstations en op de trammen. De stad gaat ook een nieuw 50 miljoen dirham-ticketsysteem aanschaffen voor bussen en trams.
Casa Tram en M’dina bus werken actueel samen aan een netwerk van stedelijk vervoer, om de complementariteit tussen de trams en bussen te garanderen en ervoor te zorgen dat trein- en taxistations worden verbonden.
De tram, dat dagelijks 250.000 passagiers zal vervoeren tussen 6u en 23u30 in Casablanca, is reeds een succes in Rabat, met meer dan 80.000 passagiers per dag.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven