Vijf doden per dag door tram Casablanca
Door de nieuwe tram zullen er tot vijf doden per dag vallen in Casablanca. Dat zegt een studie over de impact van de tram op de Marokkaanse metropool
17 januari 2012 - 16:07 - Marokko
De eerste tram van Casablanca werd afgelopen vrijdag aan het publiek voorgesteld. In totaal zijn 74 tramwagons besteld aan de Franse groep Alstom en zijn 85% van de tramsporen klaar.
Alstom zal maandelijks tussen één en zes tramwagons leveren. De eerste testen zijn gepland voor maart dit jaar, aldus de aannemer verantwoordelijk voor de bouw van het tramnetwerk.
De tram van Casablanca, waarvan de ingebruikname wordt verwacht in december, zal op termijn een vijftigtal haltes bedienen op een afstand van 30 km.
Met een Marokkaans gedecoreerd interieur is de design van de nieuwe tram gekozen in harmonie met de metropool.
In totaal heeft elke tramwagon 118 zitplaatsen en kan tussen 400 en 600 passagiers vervoeren. De eerste tramlijn, waaraan 6,4 miljard dirham is besteed, zal tot 250.000 mensen per dag vervoeren.
Lees meer
Door de nieuwe tram zullen er tot vijf doden per dag vallen in Casablanca. Dat zegt een studie over de impact van de tram op de Marokkaanse metropool
Een zestigjarige vrouw is vrijdagmiddag om het leven gekomen toen ze probeerde de trambaan over te steken aan het station Rabat-stad.
Een man is donderdagnamiddag in Casablanca om het leven gekomen nadat hij door een tram was aangereden. Het ongeval gebeurde vlakbij het Technopark.
Een tram is maandag tegen een auto gebotst in het centrum van Casablanca. Bij het ongeval raakte niemand gewond.
De tram van Casablanca kreeg dinsdagochtend pech, net na zijn vertrek van het station van Sidi Moumen. Een technicus zou veiligheidsapparatuur op de tram slecht hebben...