Zoeken

Hoeveel betaalt Europa om in Marokkaanse wateren te vissen?

- Economie

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De Europese Unie en Marokko hebben maandag in Brussel een nieuwe visserijovereenkomst gesloten, met inbegrip van de Sahara.

Volgens een bericht op de website van de EU zal de overeenkomst echter pas op 11 februari definitief door het Europees parlement worden goedgekeurd.

Brussel en Rabat hadden op 20 juli vorig jaar al een akkoord gevonden, een week na het einde van de vorige overeenkomst. In totaal zal Europa jaarlijks 52 miljoen euro aan Marokko betalen, inclusief 12 miljoen van Europese rederijen. In het vorig akkoord was dat 40 miljoen euro per jaar.

In ruil voor dit bedrag geeft Marokko toestemming aan 128 Europese boten, waaronder 92 Spaanse vaartuigen, om in de Marokkaanse wateren te vissen.

Volgens de overeenkomst moeten de boten tevens hun lading in Marokkaanse havens uitladen om ze vervolgens naar Europa te exporteren.

Lees meer

Marokko en Spanje sluiten meerdere overeenkomsten, dit zijn ze

Marokko en Spanje hebben ter gelegenheid van het officieel bezoek van Koning Felipe VI en zijn vrouw Letizia aan Marokko, tien samenwerkingsovereenkomsten gesloten.

Amerikaan TI Automotive investeert 16 miljoen euro in Tanger

De Amerikaanse groep TI Automotive heeft een investering van 16 miljoen euro voor de bouw van een nieuwe fabriek in Tanger aangekondigd.

Spaanse vissers terug in Marokko

Marokko en de Europese Unie hebben een overeenkomst gesloten die toestemming geeft aan Europese vissersboten om in Marokkaanse wateren te vissen tijdens de coronacrisis.

Marokko en Europese Unie sluiten nieuwe visserijovereenkomst

Na maanden onderhandelen hebben Marokko en de Europese Unie een akkoord gevonden voor de vernieuwing van de visserijovereenkomst.

Marokko: 149 miljoen euro van Europa voor strijd tegen illegale immigratie

De Europese Unie heeft 148 miljoen euro beloofd aan Marokko om het land te steunen in de strijd tegen de illegale immigratie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team