18 februari 2016 - 14:30 - Marokko
Marokkaanse Premier Abdelilah Benkirane heeft zich nogmaals tegen het homohuwelijk uitgesproken. Het regeringshoofd deed dat zondag tijdens een meeting van zijn partij.
Benkirane oordeelde dat de overheid zich niet mag bemoeien met het leven van homoseksuelen. Maar hen toestemming geven om te trouwen is volgens hem een stap te veel.
De Premier beschuldigde er de Europese regeringen tevens van hun wetten aan de rest van de wereld te willen opleggen.
"Persoonlijk denk ik dat de Staat niet mag ingrijpen in het leven van homoseksuelen, maar dat de maatschappij dit fenomeen accepteert, zoals het in Europese landen het geval is, door middel van een huwelijk, is volgens mij niet mogelijk. Het is niet in het belang van het individu en het gezin en is niet aanvaardbaar voor de godsdienst", aldus Benkirane.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor