Agenten gewond bij grote drugsactie in Tanger
Bij een grootschalig politie-actie tegen de drugshandel in Tanger, zijn vrijdag drie politieagenten gewond geraakt.
30 november 2012 - 15:03 - Marokko
Meerdere politieagenten werden gewond bij de verspreiding van een honderdtal Salafisten in Tanger. Zij protesteerden tegen de aanhouding van een terreurverdachte, vrijdag op de luchthaven van Casablanca.
De demonstranten verzamelden voor de prefectuur van de politie in Tanger, waar ze een sit-in wilden houden, om terreurverdachte Mourad T. vrij te krijgen.
Een aantal politieagenten raakten zwaar gewond, tijdens een poging om de demonstranten uiteen te drijven. De Salafisten hadden messen en stokken bij zich, en bekogelden de politie met stenen en andere projectielen.
Mourad T. had vorig jaar een poging tot zelfverbranding gedaan, om de opsluiting van Salafisten in Marokko aan de kaak te stellen.
Volgens justitiële bronnen is hij van medeplichtigheid verdacht in een terroristische zaak en een aantal andere misdaden.
Lees meer
Bij een grootschalig politie-actie tegen de drugshandel in Tanger, zijn vrijdag drie politieagenten gewond geraakt.
Bij een verkeersongeval op de snelweg tussen Casablanca en Rabat in Marokko zijn zeker 25 politieagenten gewond geraakt.
Gewelddadige rellen zijn zaterdag uitgebroken in Sidi Ifni, tijdens een protestactie tegen de aanhouding van een lid van de Beweging 20 februari.
De grensovergang van Bni Nssar is zaterdag drie uur lang gesloten gebleven, nadat gewelddadige botsingen uitbraken tussen Marokkaanse demonstranten en de Spaanse politie.
Een tiental demonstranten verzamelden zich zondag buiten het parlement in Rabat, om te protesteren tegen het budget toegekend door de 2013-begrotingswet aan het Koninklijk Paleis.