25 augustus 2015 - 19:13 - Wereld
Twee agenten die in september vorig jaar de 14-jarige Oubayda Jab Allah in Den Haag met veel geweld aanhielden, zullen niet worden vervolgd.
Den Haag FM meldt dat het Openbaar Ministerie heeft laten weten dat de aangiftes tegen een van de agenten waren ingetrokken. De zaak tegen de tweede agent werd geseponeerd.
Oubayda en zijn vader hadden beiden aangifte gedaan maar na bemiddelingsgesprekken trok de vader die weer in. Oubayda zelf gaf één aangifte op. De klacht tegen de tweede agent behield hij.
Het Openbaar Ministerie heeft deze week echter besloten de agent niet te vervolgen. Het OM oordeelt dat de arrestatie "fors" was maar dat het geweld dat gebruikt werd "niet disproportioneel" was.
Ook de zaak tegen Oubayda vanwege verzet tegen de politie werd geseponeerd. De advocaat van de tiener gaat een bezwaarprocedure beginnen tegen de beslissing van het OM.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen