Koning Mohammed VI ontslaat minister van Financiën Mohammed Boussaid
Tot grote verassing heeft Koning Mohammed VI de minister van Economie en Financiën Mohammed Boussaid ontslagen.
- Marokko
De PJD partij heeft een onderzoek gestart naar de publicatie op zijn website van een video waarin één van de verantwoordelijken van de partij openlijk kritiek uit op de monarchie en de politiek in Marokko.
Een commissie werd met het onderzoek belast en wordt voorgezeten door partijleider en Premier Saadeddine El Othmani. Ook Mohamed Hamdaoui, Driss El Azami El Idrissi, Nabil Chikhi en Rachid Lamdaouar behoren tot de commissie.
In de video uit Abdelali Hamieddine onder meer kritiek op de monarchie in Marokko. "De monarchie, in zijn actuele vorm, is een rem voor de vooruitgang en de ontwikkeling. Verandert de monarchie niet, dan bewijst het noch aan zichzelf noch aan het land een dienst", verklaarde de politicus in de video die op 10 juli in Dayet Roumi werd opgenomen.
De PJD verwerpt in een verklaring de uitspraken van Hamieddine niet maar wil wel begrijpen hoe het filmpje op de website van de partij terechtkwam.
Lees meer
Tot grote verassing heeft Koning Mohammed VI de minister van Economie en Financiën Mohammed Boussaid ontslagen.
De koninklijke gendarmerie heeft woensdag in Temara twee oplichters gearresteerd na de publicatie van een filmpje op social media.
Koning Mohammed VI werd begin deze week tijdens een trip op de luxueuze jacht van de Emir van Qatar in Al Hoceima gefilmd.
Koning Mohammed VI heeft maandag in het Marchane paleis in Tanger Aicha El Khattabi, dochter van de Riffijnse held Abdelkrim El Khattabi, ontvangen.
Koning Mohammed VI heeft een bericht ontvangen van de Algerijnse president Abdelaziz Bouteflika ter gelegenheid van de 19e verjaardag van zijn troonsbestijging.