5 april 2022 - 15:00 - Wereld
Félix Bolaños, Spaanse minister van het Voorzitterschap, Betrekkingen met de Cortes en Democratische Herinnering, zegt dat het naderende officiële bezoek van President Pedro Sánchez aan Marokko, tastbare resultaten zal opleveren voor de nieuwe betrekkingen tussen de twee landen.
Het volgende bezoek van Pedro Sanchez aan Marokko is "een zeer belangrijke reis" die de vruchten van de nieuwe relatie die Spanje met Marokko wil aanknopen, "zichtbaar zal maken", zei Bolaños in een interview met de krant La Verdad. Hij antwoordde hiermee op de vraag of de regering garanties heeft dat Marokko de integriteit van Sebta en Melilla zal eerbiedigen.
Lees ook: Koning Mohammed VI nodigt Pedro Sanchez uit in Marokko
Bolaños voegde eraan toe dat de Spaanse regering "de stabiliteit probeert te garanderen" omdat die zo cruciaal is voor de ontwikkeling, economische groei en welvaart van het land. Hij wees ook op het feit dat de president van Sebta, Juan Jesús Vivas, "verheugd is over de nieuwe betrekkingen met Marokko".
Lees ook: Pedro Sanchez deze week in Marokko
De Spaanse premier brengt deze week, samen met de minister van Buitenlandse Zaken, José Manuel Albares, een bezoek aan Rabat. Het bezoek volgt op het besluit van Spanje om het Marokkaanse autonomieplan voor de Sahara te steunen.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt
Amerikaanse generaal wil militaire bases naar Marokko verplaatsen
EasyJet weigert vergoeding na geannuleerde vlucht in Marokko
Helden! Agenten redden Rotterdamse Samih in zwartste uur na hartaanval vader
Antwerpse drugsbaas Omar Govers ziet celstraf oplopen tot 53 jaar
Britse regering zet streep door megakabel Marokko-VK