5 juni 2025 - 15:30 - Wereld
Voor de Hadj van 2025 gelden dit jaar strikte nieuwe regels, zo hebben de Saoedische autoriteiten bekendgemaakt. Deze maatregelen zijn bedoeld om de veiligheid en de orde op de heilige plaatsen te waarborgen, en pelgrims wordt verzocht deze voorschriften nauwkeurig te volgen.
Het Saoedische Ministerie van Binnenlandse Zaken heeft dinsdag via een communiqué laten weten dat het strikt verboden is om foto’s te maken, politieke of religieuze vlaggen te zwaaien, of slogans te roepen in de heilige plaatsen tijdens de Hadj. Deze restrictie geldt vanaf de vijfde tot en met de dertiende dag van de maand Dhul-Hijja. Ook mogen voertuigen de heilige plaatsen niet in, tenzij ze specifiek zijn toegelaten voor het vervoer van pelgrims, toezichthouders, medewerkers of diensten met een uitdrukkelijke vergunning. Het is tevens ten strengste verboden om personen zonder de vereiste Hadj-vergunning, verblijfsvergunning of werkvergunning naar Mekka en de heilige plaatsen te vervoeren.
Lees ook: Saoedi-Arabië: Marokko waarschuwt zijn burgers
Wie de regels overtreedt, riskeert sancties, waaronder de inbeslagname van hun voertuigen, waarschuwt het ministerie. Pelgrims worden daarnaast dringend verzocht om geen open vuur te maken, kooktoestellen te gebruiken of vloeibaar gas mee te nemen naar de heilige plaatsen. Deze maatregelen zijn cruciaal voor de openbare veiligheid. Het communiqué meldt verder een verbod op het vervoer van vee naar Mekka en de heilige plaatsen via vrachtwagens, tenzij het gaat om geautoriseerde vrachtwagens die offerdieren voor de Hadj vervoeren en voorzien zijn van een veterinair keuringscertificaat.
Lees ook: Megacontroles voor Hadj in Saoedi-Arabië: 13.000 arrestaties
Overigens zijn al meer dan 205.000 mensen uit Mekka gezet omdat ze probeerden de bedevaart uit te voeren zonder de benodigde vergunning. Dit cijfer werd bekendgemaakt door generaal Mohammad Al-Bassami, de directeur van de Saoedische openbare veiligheid en voorzitter van het veiligheidscomité voor de Hajj.
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?