26 mei 2025 - 18:00 - Wereld
In aanloop naar de Hadj, de jaarlijkse bedevaart naar Mekka, voert Saoedi-Arabië de controles drastisch op. Meer dan 13.000 mensen zijn recentelijk gearresteerd wegens het overtreden van de verblijfs-, arbeids- of grenswetten. Duizenden zijn het land al uitgezet om de veiligheid te waarborgen voor de ruim 1,5 miljoen pelgrims die begin juni worden verwacht.
Tijdens inspecties vorige week zijn mensen opgepakt voor illegaal verblijf, grensoverschrijding en arbeid. Ruim 8150 overtraden de verblijfswetten, terwijl duizenden anderen de grens- en arbeidswetten schonden. Ook werden 1200 illegale grensgangers, voornamelijk uit Ethiopië en Jemen, gestopt toen ze het land probeerden binnen te komen.
Lees ook: Saoedi-Arabië: Marokko waarschuwt zijn burgers
Bijna 22.000 illegale migranten hangt nu een juridische procedure boven het hoofd. Ruim 11.500 zijn al daadwerkelijk het land uitgezet en anderen wachten op reisdocumenten of hun vertrek. Saoedi-Arabië waarschuwt dat ook het helpen van illegalen zwaar wordt bestraft, met celstraffen tot 15 jaar en forse boetes.
Lees ook: Saoedi-Arabië opent ’Mekka-route’ in Marokko, VIP-behandeling voor pelgrims
De Hadj vindt dit jaar plaats van 4 tot 9 juni. De strenge aanpak past binnen het ’Visie 2030’-plan van het koninkrijk, gericht op het verhogen van de veiligheid en het bestrijden van illegaliteit. Pelgrims zonder vergunning riskeren een boete tot 20.000 riyal (5000 euro) en uitgezette personen mogen 10 jaar het land niet meer in.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko