26 september 2018 - 16:00 - Economie
Royal Air Maroc wordt in de komende weken waarschijnlijk opnieuw getroffen door een staking van de piloten. De Marokkaanse luchtvaartmaatschappij verloor tijdens de zomervakantie al miljoenen euro’s door een staking.
Om een einde te maken aan de vorige staking was een overeenkomst gesloten tussen de groep en de pilotenvakbond. Probleem is nu dat de overeenkomst werd verworpen door de meerderheid van de leden van de Marokkaanse vereniging van Burgerluchtvaartpiloten (AMPL). De overeenkomst kreeg 60 stemmen voor en 359 stemmen tegen.
Volgens l’Economiste werd tegen het akkoord gestemd door een actie van jonge piloten en co-piloten die zich benadeeld voelen. Er zou namelijk een salarisverschil zijn van ruim 2000 dirham per maand naargelang het aantal vlieguren.
In de zomervakantie waren honderden vluchten van Royal Air Maroc geannuleerd door de staking. De groep verloor toen dagelijks 1,8 miljoen euro.
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko