9 mei 2025 - 08:00 - Marokko
Marokko versnelt de aanleg van snelwegen met het oog op de komende sportevenementen, de Afrika Cup 2025 en het WK 2030. De projecten Tit Mellil-Berrechid en de herinrichting van de verkeersknooppunten Ain Harrouda en Sidi Maarouf verlopen vlot.
De nieuwe snelweg Tit Mellil-Berrechid, een investering van 2,5 miljard dirham, is al voor 65% voltooid en zal naar verwachting eind 2025 operationeel zijn. Dit project verbindt belangrijke verkeersaders rond Casablanca.
Lees ook: Marokko bouwt nieuwe snelweg van 420 km, maar tegen welke prijs?
De herstructurering van de knooppunten Sidi Maarouf en Ain Harrouda is voor 40% gerealiseerd. In Sidi Maarouf komt een complex verkeersplein om de dagelijkse stroom van 140.000 voertuigen te verwerken. De werkzaamheden kosten 500 miljoen dirham en omvatten verbredingen en nieuwe verbindingswegen. De oplevering staat gepland voor eind 2025.
Lees ook: Marokko annuleert (voorlopig) mega-snelwegproject
Bovendien staat de start van de aanleg van de continentale snelweg Rabat-Casablanca op het punt te beginnen. Dit project van 6,5 miljard dirham, met een lengte van 59 km, moet de toegang tot het toekomstige Grote Stadion Hassan II in Casablanca verbeteren. De aanbestedingsprocedure is bijna afgerond en de oplevering wordt verwacht in 2028. ADM kiest hierbij voor de expertise van nationale bedrijven.
Zomervakantie: Marokko verscherpt controles op goud bij grenzen
Marhaba 2025 van start: eerste Marokkaanse reizigers aangekomen
Nieuwe zones voor militaire productie in Marokko
Mega-statement French Montana: heel Marokko op zijn borst!
FC Barcelona annuleert oefenduel in Marokko
Marokko ontvangt 72.000 ton Amerikaans maïs in week tijd
Zomervakantie: Marokko verscherpt controles op goud bij grenzen
Nieuwe zones voor militaire productie in Marokko
Huis kopen in Marokko: alles wat je moet weten over registratierechten
Marokko moderniseert straaljagers met geavanceerd radarsysteem
Digitale oorlog: Zo wapent Marokko zich tegen hackers
Temara sloopt villa’s en restaurants
Wali Casablanca pakt door: 10 dagen of sloop
Fransen ter dood veroordeeld in Marokko