12 december 2024 - 13:00 - Marokko
Royal Air Maroc heeft een nieuwe rechtstreekse vliegverbinding geopend tussen Casablanca en Toronto. Deze route komt tegemoet aan de groeiende vraag van de Marokkaanse gemeenschap in Ontario, Canada.
De nieuwe verbinding past in de strategie van Royal Air Maroc om haar aanwezigheid in Noord-Amerika te versterken. "We willen ons netwerk uitbreiden en onze commerciële positie in Noord-Amerika versterken", aldus Nour-eddine Ez-zairi, regionaal vertegenwoordiger van de luchtvaartmaatschappij in Canada.
Lees ook: Royal Air Maroc opent route Casablanca-Toronto
De verbinding is niet alleen belangrijk voor het passagiersvervoer, maar versterkt ook de banden tussen Marokko en Canada. Dit bevordert de uitwisseling op economisch, wetenschappelijk en cultureel gebied. "Deze nieuwe lijn stelt ons in staat om ons regionale leiderschap in Afrika te versterken en een centrale rol te spelen in de verbinding tussen Afrika en de rest van de wereld", aldus Ez-zairi.
De Marokkaanse gemeenschap in Toronto is enthousiast over de rechtstreekse vlucht. "Dit is een belangrijke gebeurtenis voor de Marokkaanse gemeenschap in Toronto en voor de bilaterale betrekkingen", zegt Narjis Lazrak, voorzitter van de Marokkaanse Vereniging in Toronto. "De bijdrage van Marokkanen aan de ontwikkeling van de stad benadrukt hun aanpassingsvermogen en actieve deelname aan de sociaaleconomische dynamiek."
Lees ook: Royal Air Maroc boekt recordwinst in 2023
De vluchten worden uitgevoerd met Boeing 787 Dreamliners en er zijn drie vluchten per week: op woensdag, vrijdag en zondag. Deze route is een aanvulling op het bestaande netwerk van Royal Air Maroc in Noord-Amerika, met vluchten naar New York, Washington, Miami en São Paulo.
Naast lof is er ook kritiek. Marokkanen in Noord-Amerika hebben in het verleden de prijspolitiek van de luchtvaartmaatschappij bekritiseerd, vooral tijdens vakanties wanneer de ticketprijzen hoog zijn. De maatschappij staat voor de uitdaging om een balans te vinden tussen de verwachtingen van Marokkanen in Canada en de economische realiteit.
Lees ook: Royal Air Maroc klaagt over concurrentie
Een snelle prijssimulatie voor een enkele reis tussen Toronto en Casablanca in juli 2025 laat zien dat tickets iets meer dan 900 Canadese dollar kosten. Verwacht wordt dat deze prijzen in de zomer nog zullen stijgen.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees