Morocco Cruise Line gaat tussen Tanger Med en Motril varen
Morocco Cruise Line gaat een nieuwe zeeroute openen in de Straat van Gibraltar. De Marokkaanse rederij wil tussen Tanger Med en het Spaanse Motril gaan varen.
8 augustus 2020 - 17:20 - Economie
In Marokko komt binnenkort een nieuwe rederij die de oversteek van passagiers tussen Spanje en het koninkrijk zal verzorgen.
Morocco Cruise Line heeft haar zetel in Casablanca en is een filiaal van AEM Holding, eigendom van de familie El Moutoua gespecialiseerd in stedelijk vervoer.
De activiteiten van Morocco Cruise Line zullen in de loop van 2021 van start gaan met een eerste passagiersboot tussen Marokko en Europa.
Challenge bericht dat de oprichting van de rederij mede wordt gefinancierd door LK Invest en Theolys en dat honderden miljoenen dirhams in het bedrijf zullen worden geïnjecteerd tussen 2021 en 2024.
De familie Moutoua bezit onder meer 1200 bussen in acht steden, onder de naam City Bus. De bussen rijden in Fez, Meknes, Kenitra, El Jadida, Tetouan, Fkih Ben Saleh, Oujda en Rabat.
Lees meer
Morocco Cruise Line gaat een nieuwe zeeroute openen in de Straat van Gibraltar. De Marokkaanse rederij wil tussen Tanger Med en het Spaanse Motril gaan varen.
Marokko gaat drie nieuwe industrieparken in Had Soualem, Bouznika en Sahel Lakhyayta aanleggen. De drie projecten worden door het Millenium Challenge Corporation (MCC) gedragen.
Morocco Cruise Line gaat een lijnvaart tussen Tanger Med en de Spaanse haven Motril starten. Op korte termijn wil het scheepvaartbedrijf ook een lijnvaart starten tussen Tanger...
Baleària heeft vanwege de grote vraag, elf bootoversteken gepland vanuit de haven van Sète in Frankrijk naar Nador in het noorden van Marokko.
Marokko is al druk bezig met plannen voor na de coronavirus pandemie. Het koninkrijk wil tegen 2040 zijn actuele spoornet verdubbelen naar 4400 km.