26 april 2025 - 15:30 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een beroep gedaan op de administratieve rechtbank in een complexe zaak van vermeende grondonteigening in Casablanca. De kern van het geschil betreft de omstreden toewijzing van verschillende waardevolle bouwpercelen in de wijk Aïn Diab aan een private vastgoedonderneming. Verschillende ambtenaren van de gemeente worden in deze procedure beschuldigd.
Het ministerie betwist de wettigheid van de documenten die deze overdracht mogelijk maakten, met name vonnissen die in 2018 werden verkregen en die volgens het ministerie onregelmatigheden vertonen. In zijn beroep wijst het ministerie op het ontbreken van een geldige machtiging voor de ondertekenaars van de overdracht, maar ook op het vermeende gebruik van betwiste volmachten en overgewaardeerde taxaties door de begunstigde onderneming, met mogelijke medeplichtigheid van gemeentelijke functionarissen.
Lees ook: Inwoners Casablanca doen oproep aan Koning Mohammed VI
Het financiële belang is aanzienlijk. Assabah meldt een schatting van de totale schade van meerdere miljoenen dirham. De zaak zou kunnen leiden tot de nietigverklaring van de eigendomsbewijzen als de argumenten van het ministerie worden gehonoreerd door de administratieve rechtbank, waar momenteel zittingen plaatsvinden.
Lees ook: Vastgoed Marokko: Marokkaanse diaspora in het oog gehouden
Naast de gemeentelijke functionarissen en de vertegenwoordiger van de vastgoedonderneming wordt ook een bankier genoemd. Andere niet-officiële bronnen spreken van een vermoedelijk duistere rol van een voormalige burgemeester van Casablanca in deze zaak. Geconfronteerd met deze situatie heeft de huidige voorzitter van de gemeenteraad zijn intentie uitgesproken om de beslissingen uit het verleden opnieuw te onderzoeken en noemt het dossier een "erfenis" en "juridisch gebrekkig".
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie
Nador’s toekomst nadert: zo verandert het wegennet (video)
Marokko toont solidariteit: shirts Palestino-club massaal verkocht
Lamine Yamal: "Mijn grootmoeder offerde zich op"
Geheim document onthult Algerijns complot tegen Marokko
Casablanca klaargestoomd voor Koning Mohammed VI
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie
Nador’s toekomst nadert: zo verandert het wegennet (video)
Geheim document onthult Algerijns complot tegen Marokko
Casablanca klaargestoomd voor Koning Mohammed VI
Grootste busdeal ooit in Afrika: China levert honderden bussen aan Marokko
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)