14 oktober 2016 - 15:45 - Wereld
Mohammed A. werd in april in het asielzoekerscentrum in Echt gearresteerd op verdenking van terroristische activiteiten. De jongeman wil nu terug naar Marokko om bij zijn zieke moeder te zijn.
De raadsvrouw van de 27-jarige verdachte vertelde dat donderdag na een pro-forma zitting voor de rechtbank in Roermond.
Mohammed A. had asiel aangevraagd in Duitsland, maar die werd hem geweigerd. Hij werd vervolgens het land uitgezet en belandde in Nederland waar hij ook asiel vroeg.
Op zijn telefoon werden videos gevonden waarin werd opgeroepen tot een gewapende strijd. De jongeman wordt er ook onder meer van verdacht strijders te hebben willen aanwerven.
Een psychologisch onderzoek is aan de gang. In januari zal de inhoudelijke zitting plaatsvinden. De advocate van de twintiger zal dan voor vrijspraak pleiten.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens